1-asis Baltijos šalių fiziologų draugijų susitikimas

Gegužės 10–11 dienomis Kaune vyko tarptautinė mokslinė konferencija – „1-asis Baltijos šalių fiziologų draugijų susitikimas“, sutraukęs per 100 fiziologijos, farmakologijos, farmacijos ir kitų sričių specialistų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Vokietijos. Konferenciją organizavo Lietuvos fiziologų draugija ir LSMU Fiziologijos ir farmakologijos institutas. Konferencijos metu buvo pristatyta daugiau nei 50 mokslo darbų įvairiomis aktualiomis fiziologijos ir farmakologijos sričių temomis.

Lietuvos fiziologų draugijos pirmininkas, LSMU Fiziologijos ir farmakologijos instituto vadovas
prof. Edgaras Stankevičius

Konferenciją sveikinimo žodžiu pradėjo Lietuvos fiziologų draugijos pirmininkas, LSMU Fiziologijos ir farmakologijos instituto vadovas prof. Edgaras Stankevičius. Profesorius sveikino renginio dalyvius, susirinkusius į 1-ąjį Baltijos šalių fiziologų draugijų susitikimą, linkėjo produktyvaus darbo visos konferencijos metu. Taip pat profesorius dėkojo pagrindiniams šio renginio organizatoriams bei koordinatoriams dr. Daliai Akramienei bei doc. Rimvydui Miliauskui, bei visai organizacinei renginio grupei, be kurių sunkaus darbo ši konferencija nebūtų įvykusi.

Konferencijos metu buvo pristatomi žodiniai ir stendiniai pranešimai, suskirstyti į septynias sekcijas: eksperimentinės ir ląstelių fiziologijos, širdies ir kraujagyslių sistemos fiziologijos ir farmakologijos, neurofiziologijos, judėjimo fiziologijos, metabolizmo fiziologijos, bendrosios ir klinikinės farmakologijos, fiziologijos edukacijos. Pastarosios sekcijos metu skirtingų šalių atstovai pasidalijo savo patirtimi apie fiziologijos mokymo sistemą ir metodus, taikomus jų universitetuose, plačiai aptartas nuotolinis, e. mokymas.

Tikimasi, kad ši konferencija taps tradicine. 2-ąjį Baltijos šalių fiziologų draugijų susitikimą kitais metais planuojama rengti taip pat Lietuvoje.